یکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ | Sunday 26 Jan 2020
(current)

رکورد شکنی انیمیشن nezha در سینما چین

  سینمای جهان         ۲۰ مرداد ۱۳۹۸         0

نژا محصول شرکت Beijing Enlight Media که در روز اول اکران خود به فروشی معادل ۳۵.۲ میلیون دلار رسیده بود، اکنون بعد از گذشت ۱۳ روز به فروش ۴۲۵ میلیون دلار دست پیدا کرده و با اختلاف زیادی نسبت به سایر رقبای خود، به پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ چین تبدیل شده است. این در حالی است که از زمان اکران نژا در تاریخ ۲۶ جولای (۴ مرداد)، این انیمیشن با دو رقیب بزرگ هم مواجه بوده است؛ فیلم The Bravest در ارتباط با یک آتش‌نشان قهرمان که هفت روز پیش اکران شده و تا امروز ۱۲۵ میلیون دلار فروخته است و همچنین فیلم اکشن Line Walker 2 که در روز اول اکران خود موفق به فروش ۲۵ میلیون دلاری شده است، ولی بااین‌حال همچنان نژا رتبه اول جدول فروش چین را در اختیار دارد.

این موفقیت نژا نه‌تنها باعث خوشحالی مسئولان Enlight Media شده، بلکه کارگردان انیمیشن را هم غافل‌گیر کرده است؛ یانگ یو با این انیمیشن اولین پروژه‌ی بزرگ خود را تدارک دیده است.

داستان انیمیشن نژا با الهام از اساطیر چین و کتاب Fengshen Yanyi (اعطای نشان خدایان) مربوط‌به دوران امپراتوری مینگ ساخته شده است و ماجراهای یکی از خدایان چینی به‌نام نژا را روایت می‌کند. البته این شخصیت در انیمیشن تفاوت‌های عمده‌ای با داستان اصلی دارد و برخلاف اکثر اقتباس‌های آن که با قهرمانی جوان و جذاب طرف هستیم، این‌بار با پسرکی شیطان و بامزه با بعضی ویژگی‌های اخلاقی نه‌چندان جالب مواجه می‌شویم که در جریان انیمیشن به‌تدریج از فردی بی‌نام و نشان به قهرمانی تبدیل می‌شود که گذشته‌ی تاریک خود را پشت سر گذاشته است. یانگ در گفت‌وگو با خبرگزاری شین‌هوآ می‌گوید:

برای انیماتورهای ما کار خیلی ساده‌ای است که شخصیتی با چهره‌ی جذاب طراحی کنند تا مخاطبان در همان نگاه اول عاشق او شوند. ولی ما به‌دنبال تغییر بزرگی بودیم و قصد داشتیم پیام خود را ازطریق شخصیتی متفاوت منتقل کنیم و نشان دهیم که هیچ‌گاه نباید فردی را تنها به خاطر ظاهر او قضاوت کرد، بلکه این شخصیت درونی هر فرد است که مشخص می‌کند با چه کسی طرف هستیم.

به نقل از زومجی

مطالب مرتبط
ثبت نظر