سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ | Tuesday 18 Feb 2020
(current)

ارشاد پیگیر معافیت مالیاتی موزیسین‌ها شد

  موسیقی         ۰۷ آذر ۱۳۹۸         0

موضوع حذف معافیت مالیاتی فعالان فرهنگی که قرار است در بودجه سال آتی گنجانده شود، مورد اعتراض اهالی صنف قرار گرفت و متعاقب آن وزارت ارشاد به حمایت از جامعه هنری برخاست.

 

سایت خانه موسیقی نوشت: چندی پیش موضوع حذف معافیت مالیاتی فعالان فرهنگی که قرار است در بودجه سال آتی گنجانده شود، مورد اعتراض اهالی صنف قرار گرفت و شنبه گذشته قرار بود کلیه اصناف فرهنگی به اتفاق، بیانیه‌ای در اعتراض به این طرح غیرفرهنگی و بلکه ضدفرهنگی منتشر کنند که متاسفانه به علت بارش سنگین برف و توامان شدنش با اعتراضات به گرانی بنزین و قطع اینترنت و دیگرمسائل حاشیه‌ای، گردهمایی اصناف برگزار نشد، ولی با این وصف، مسئولان اصناف از طریق مراودات و نشست‌های جداگانه صدای اعتراض خودشان را به گوش مسئولان مربوط رساندند و کماکان قاطبه فعالان و مسئولان صنفی به شدت پیگیر اعتراضات صنفی جهت ممانعت حذف معافیت مالیاتی هستند، اما در این میان بشارت آمد که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز این بار در جهت حمایت از اهالی فرهنگ و هنر و همسو با اصناف، پیگیر عدم حذف معافیت مالیاتی هستند!

 

گویی امسال ارشاد، ارشاد شده! و برخلاف سال گذشته که به دنبال اخذ عوارض ده درصد از کنسرت‌گذاران بود، خوشبختانه این روزها به یاری فرهنگ و هنر ملی ایران برخاسته و به دنبال جلوگیری از حذف معافیت مالیاتی است.

مطالب مرتبط
ثبت نظر