شنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۸ | Saturday 23 Nov 2019
(current)

واکنش‌ها به اظهارات پرحاشیه فراستی در نقد" شبی که ماه کامل شد" و توضیح او

  نقد         ۱۸ تیر ۱۳۹۸         0

خراسان نوشت:مسعود فراستی جمعه شب هفته گذشته در برنامه «هفت»، با همان ادبیات همیشگی‌اش نقد منفی تندی علیه فیلم‌ «شبی که ماه کامل شد» مطرح  و از این فیلم به عنوان فیلمی ضدملی یاد کرد. در این میان عبارت «خاندان لعنتی ریگی» که در میانه صحبت‌های او گفته شد، واکنش‌های منفی زیادی را به دنبال داشته است.

الناز شاکردوست در واکنش به مسعود فراستی، پستی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و ضمن اشاره به یکی از دیالوگ‌های فیلم که از مهربانی قوم بلوچ می‌گفت، نوشت: «بلوچ لعنتی نیست! صداوسیما و برنامه «هفت» باید جواب گوى این بى‌حرمتى به مردم سیستان و بلوچستان و طایفه محترم ریگى باشد.» سیدمحمود رضوی تهیه‌کننده فیلم «ماجرای نیمروز» هم با کنایه به معاون سیما، مسعود فراستی را مورد انتقاد قرار داد و در توئیتر نوشت: «قبلا فهمیده بودیم که از معاون سیما نباید انتظار نظارت بر سیما و حمایت از فیلم‌های انقلابی و ارزشی داشت، اما آیا صداوسیما حراست هم ندارد؟ یک فرد چندبار به فیلم‌های حوزه انقلاب و دفاع مقدس، توهین کند مارک و برچسب بزند، به غیرت‌تان برمی‌خورد؟ این بار نوبت «شبی که ماه کامل شد» بود؟»

در فضای مجازی نیز توئیت یک فعال رسانه‌ای بلوچ   بازتاب فراوانی داشت. او در این باره نوشت: «ریگی یکی از بزرگ‌ترین طایفه‌های بلوچستان است. وقتی ابتدایی‌ترین معلومات را در خصوص اقوام بلوچ ندارید، ساکت باشید یا مشغول تحلیل‌های آبکی خود شوید و دست از مردم‌آزاری بردارید.»

فراستی دیروز عصر در ویدئویی درباره اظهاراتش توضیح داد و صحبت‌هایش را توهین ندانست: «مثل این که نقد فیلم «شبی که ماه کامل شد» برای عده‌ای دستاویز شده است. روشن است که به هیچ وجه علیه طایفه بزرگ، محترم و مظلوم ریگی و قوم بلوچ که پاره تن ما و کشور ما هستند جسارتی نکردم.»

مطالب مرتبط
ثبت نظر